ua    en

ua    en






Сховище в Житомирі



комплекс 2000 m2
гуманітарний хаб
простір-трансформер
культурні події
концерти
Блог ︎︎︎


Розташоване глибоко під землею, 2000 м2 приміщення шелтеру в Житомирі являє собою складний комплекс з'єднаних між собою приміщень різної площі—від невеликих кімнат до залів, розрахованих на 150 осіб.



Зараз місцеві жителі і переселенці із зони інтенсивних бойових дій постійно прибувають в бомбосховище, яке також зараз є гуманітарним центром.

Щоб хоч трохи відволікти людей від страшних реалій війни, «Творчий Вимірювач» планує провести на території бомбосховища благодійні колаборації з філармонією і драматичним театром в рамках організації та проведення концертів камерного оркестру і театральних вистав для дітей і дорослих.

Для цього нам потрібна допомога в організації та обладнанні хоча б одного простору розміром близько 200 квадратних метрів і місткістю 120-150 глядачів.

Бомбосховище—це місце, яке глядачі і музиканти або художники не покинуть під звук сирени, адже там безпечно. Сцена в бомбосховищі  в Житомирі стане унікальним місцем як в сьогоднішніх реаліях війни, так і в майбутньому мирному часі.

За підтримки гранту від House of Europe проводиться необхідний базовий ремонт укриття для того, щоб його перетворити на універсальний простір-трансформер.

//


Hаші партнери:



Блог (скоро)



15-03-2023            (001)


За початковими планами, в рамках проекту ROOMS творча робота була запланована в бомбосховищі "Вимірювача".

Читати далі (скоро)︎︎︎



Проєкт КІМНАТИ в умовах війни





Будь ласка, надсилайте заявки на rooms@vmrvch.com

Дедлайн: 01.03.2023 23:59 CET



Раніше проєкт ROOMS планувався як гібридна резиденція в Австрії та Україні, але формат було змінено згідно можливостей українських учасників.


Учасники (скоро) ︎︎︎



🔊 Rooms (освіта) прийом заявок


Rooms — це унікальний онлайн курс Інституту Електронної музики та Акустики Університету музики та виконавських мистецтв Ґрацу  (Австрія) для композиторів та саунд-артистів по роботі з 3D просторовим аудіо, використовуючи лише власні навушники та комп’ютер. Лекції та навчальні матеріали, а також прямий зв’язок з педагогами курсу будуть доступні учасникам протягом 30 днів.

💡 Про що курс

Теорія та практика роботи з актуальними інструментами 3d аудіо продакшну, що дозволять перевірити як звучатиме ваша музика на різних звукових системах та в різних архітектурних приміщеннях або ж створювати музику для специфічних просторів, в яких автор ще ніколи не був або ж не має достатньо часу працювати зі своїм твором в місці презентації.

🎧  Хто може взяти участь

Електронні/електроакустичні композитори, саунд-артисти та музиканти з України, що народилися після 1981 року та студенти Університету музики та виконавських мистецтв Ґрацу (KUG) Австрії з досвідом написання електроакустичної, комп’ютерної музики або саунд-дизайну.

✒️ Заявка

Заявка (один PDF-файл з постійними посиланнями, мова: EN або UA) має бути надіслана електронною поштою з темою ROOMS заявка.
Будь ласка, у файл включіть наступне:

  • Дата народження
  • Громадянство
  • Університет (якщо Ви студент)
  • Контактний email
  • Попередня освіта, музичний бекграунд
  • Опишіть свій досвід у сфері електронної музики (до 500 слів).
  • Резюме (до 700 слів)
  • Мотиваційний лист
  • Постійне посилання 1 на попередню роботу (аудіо/відео)
  • Постійне посилання 2 на попередню роботу (аудіо/відео)

❗️Заявку слід надіслати на електронну адресу rooms@vmrvch.com не пізніше 01.03.23 23:59 за центральноєвропейським часом.

🔎 Критерії відбору

Якість попередніх творчих робіт в області електронної музики та мотиваційний лист.
Додатково:
  • аплікант мусить бути віком не молодше 18 років;
  • бути зарахованим студентом KUG або мати дійсне українське громадянство;
  • подати аплікаційну заявку в форматі PDF (1 файл) на вказаний email.

Учасники будуть повідомлені про результати відбору не пізніше 08.03.2023.  

Питання? Пишіть нам

//

ROOMS (освіта) докладніше


Бінауральний продакшн для саунд-артистів. Кожен учасник отримає особистий акаунт від Університету музики та виконавських мистецтв Граца (KUG) за використання Moodle, відомої платформи для онлайн-навчання. 

Іншими словами, українські учасники матимуть унікальну можливість спробувати на собі професійну підготовку ІЕМ, а австрійські учасники матимуть доступ до матеріалів курсу, який ще не був представлен в навчальних програмах KUG.

Протягом цих 30 днів, окрім особистого доступу до навчальних матеріалів, учасники завжди матимуть змогу залишатися на зв'язку з викладачами курсу - як через особисті кабінети, так і, за потреби, через особисту консультацію, пов'язану з матеріалом курсу.

Метою ROOMS (освіта) є застосування в особистій мистецькій практиці набутих знань і навичок з теорії та практики просторового звуку в бінауральній репрезентації .

Фінальною роботою курсу буде звукова композиція або аранжування власного твору чи звукова інсталяція (тривалістю до десяти хвилин), яка буде опублікована на цьому сайті та в плейлисті проєкту ROOMS.

Наприкінці курсу з-поміж фінальних робіт буде обрано дві роботи, які отримають спеціальні нагороди.

//


Стисла історія проєкту "ROOMS"


Вже майже рік українці мужньо борються з російською агресією. Команда Творчого Вимірювача також не залишилася осторонь, і з перших днів долучилася до діяльності Житомирського волонтерського штабу. За цей період було зроблено багато добрих справ для нашої Перемоги, про деякі з них можна дізнатися з блогів рубрики "Сховище".

Напередодні війни ми готували міжнародний освітньо-музичний проект ROOMS — гібридну двотижневу резиденцію для музикантів, яка мала відбутися у співпраці з Інститутом електронної музики (IEM) Університету музики та виконавських мистецтв м. Ґрац (KUG) в Австрії. Практичне навчання мало відбутися у квітні 2022 року одночасно в Житомирі (Україна) та Ґраці (Австрія).
Було заплановано серію теоретичних та практичних офлайн воркшопів, зокрема воркшопи з віртуалізації просторів шляхом створення імпульсних відгуків, роботи з унікальною ікосаедричною акустичною системою (IKO), розробленою в ІЕМ (KUG).
Ми планували створити платформу для творчого обміну австрійських та українських учасників, які мали працювати в парах над створенням творів у віртуальному середовищі та записом їх у реальному. Також була запланована серія концертів та інсталяцій у різних фізичних просторах Австрії та України (зокрема, у бомбосховищі ПрАТ "Електровимірювач").

Війна вплинула на наші плани, але не скасувала їх. Дім Європи підтримав нашу ініціативу скоригувати програму проекту ROOMS і таким чином підтримати українців у цей складний час випробувань. Тепер цей проект розділений на два напрямки. Перший — це серія туторіалів для митців у сфері електронної музики. Другий напрямок — це глобальна реставрація найбільшого бомбосховища в Житомирі. Ми ставимо перед собою завдання створити арт-простір у місці, яке покликане рятувати людські життя. Важливо рятувати не тільки життя українців, а й психологічний стан нації, зміцнювати силу духу і віру в краще!

Проєкт реалізовується за підтримки Ґранту міжнародної співпраці — флагманської програми House of Europe, що фінансує спільні мистецькі та креативні проєкти українських організацій та ініціатив з ЄС та Великої Британії, разом з нашим постійним партнером ПрАТ «Електровимірювач».

//


Наші партнери: